15 Temmuz hain ve alçak darbe girişiminin yıldönümü münasebetiyle ilçemizde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenlendi. Merkez Şefik Camii’nde öğle namazı sonrasında şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okunarak dua yapıldı.
         Kaymakamlığımızca hazırlanan program kapsamında; İlçemiz Belediye Çay Bahçesi’nde akşam 21:30’ da başlayan  programa İlçe Kaymakamımız Sn. Mehmet ÜNAL, Belediye Başkanı Ünal KÖKEN, Garnizon Komutanı V. P.Bnb. Ali AKYAKA, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.        
            Programa Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı, İlçe Kaymakamımız günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmalarını yaptı ve sonrasında Kandıra Belediye Başkanı Ünal KÖKEN konuşmasını yaptı. İlçe Müftülüğü İmam Hatiplerinin Kur’an Tilaveti, Kaside, İlahilerin okunmasından sonra İlçe Müftümüz Sayın Osman Zeki YAĞCI tarafından şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua yaptı. Lise öğrencilerimizin şiir dinletisiyle devam eden program 00:13’de şehitlerimiz için okunan selanın ardından sonra erdi.